Med a medovina

Včelári sú najdlhšie žijúcou skupinou ľudí na svete, ak však konzumujú med. Ale nie hocaký med. Najlepšie je získať med priamo od včelára, alebo v obchode so zdravou výživou. Aj tam si však musíte dávať pozor, akýkoľvek zmiešaný výrobok, pochádzajúci z viacerých krajín, ktorý vyzerá veľmi čisto a žiarivo, bol podrobený viacerým procedúram. To znamená, že valná časť jeho nutričnej hodnoty sa niekam stratila. Ak kúpite med z overeného zdroja, bude asi menej vzhľadný než jeho pasterizovaní bratríčkovia, ale bude mať výbornú chuť a bude vám prospievať. Bude plný peľu, tiež bude obsahovať vosk a aktívne enzýmy. A ak pridáte do medu práškový peľ, tak získate skutočne omladzujúce dynamo. Peľ môžete zomlieť v kávovom mlynčeku na prášok, alebo si k medu zoberte lyžičku peľu zvlášť.

Pod pecou

Dobrý deň, dovoľte, aby sme sa vám predstavili s našou  pekárenskou ponukou

Naša rodina sa od roku 2008 venuje pečeniu ľudových, slovanských špecialít Podpecníkov, ktoré pripravujeme priamo pred očami návštevníkov podujatia v tradičnej hlinenej peci. Celú prezentáciu dopĺňa drevený stánok v podobe ľudovej chalúpky so šindľovou strechou a oblečenie dievčat a mládencov v ľudových krojoch. Atmosféru stánku podčiarkuje tradičná hlinená pec, v ktorej na počkanie pečieme slané a sladké podpecníky. Takouto formou už päť rokov reprezentujeme našu slovenskú tradičnú gastronómiu
na jarmokoch, mestských a dedinských slávnostiach, festivaloch, vinobraniach, veľkonočných a vianočných trhoch, ale aj iných firemných podujatiach.

LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s

Levické mliekárne n.p. so sídlom v Leviciach vznikli v januári 1953 a pod tento podnik patrili závody: Levice, Bátovce, Tekovské Lužany, Štúrovo, Komárno a Nové Zámky.

V roku 1992 (27.4.1992) sa podnik stáva formou privatizácie akciovou spoločnosťou s názvom LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s. a v tejto právnej forme zotrváva až doposiaľ. Spoločnosť zamestnáva v priemere 200 ľudí a radí sa medzi najvýraznejšie podnikateľské subjekty regiónu Levice. Denne sa spracuje 105 tisíc litrov mlieka, od stálych a regionálnych dodávateľov.

Produktové portfólio predstavujú syry eidamského typu, syry s ušľachtilou modrou plesňou, tavené syry, detské dezerty, čerstvé a sušené mlieko.

Vychádzajúc v ústrety zvyšujúcim sa požiadavkám konzumentov na kvalitu výrobkov, ako aj so zreteľom na zefektívnenie výrobných, obchodných a dodávateľských činností LEVICKÉ MLIEKARNE a.s., v roku 1998 začali budovať systém riadenia kvality ISO 9002. Certifikát systému riadenia kvality obdržala spoločnosť 01.06.1999, a to od renomovanej spoločnosti „Lloyd’s Register Quality Assurance Ltd., Londýn“ ktorý bol povrdený v júli 2005 recertifikačným auditom.

Jedlo

Cieľom organizátorov je usporiadať festival, na ktorom sa stretnú výrobcovia potravín z viacerých regiónov. Zastúpené budú takmer všetky odvetvia potravinárskeho priemyslu: mäsokombináty, mliekarne, pivovary, liehovary, vinárske závody, pekárne, výrobcovia pochutín a nealko nápojov. Chceme zabezpečiť účasť malých, stredných, ale aj veľkých domácich spracovateľov.

Slovenský spotrebiteľ je pomýlený pri nakupovaní potravín, trh je deformovaný naháňaním sa za nízkou cenou. Kvalitné a chutné potraviny sa už skoro vôbec nedajú zohnať. Našou úlohou je pravidelne opakovať tento festival, aby ľudia začali spoznávať kvalitné slovenské produkty a znovu dôverovali slovenským výrobcom. Ľudia, jedzte, pite, súťažte a bavte sa :-).