Vinotéka u Baretku

Od decembra 2011 Vám ponúkame 30 druhov sudových a 450 druhov fľaškových vín z oblastí z celého Slovenska. Rozhodli sme sa nepokračovať v novodobom trende slovenských vinoték – predávať čo najviac zahraničných vín, ale s našou ponukou ostávame v zemepisných šírkach Slovenska a Moravy (Vinárstvo Krist). Naša ponuka sa v priebehu fungovania vinotéky rozrástla aj o dve značky najlepších ríbezľových vín na Slovensku – Pereg a Valenta, medovinu značky Apimed,  sirupy slovenskej výroby – Perfekt a syrové výrobky priamo z oravskej Zázrivej – Syrex. Náš sortiment je doplnený aj o rôzne darčekové predmety s vinárskou tématikou. Ústretový a usmievavý personál vás rád privíta na Štúrovej 157 v Nitre pri veľkom kruhovom objazde.

Pivovar TROGÁR je otvorený od októbra 2013 a vznikol v najstaršej nitrianskej súkromnej rodinnej krčme U Vlka. Snažíme sa obnoviť tradíciu varenia piva v Nitre, ktorá bola prerušená zatvorením pôvodného nitrianskeho pivovaru. Sme síce iba malý minipivovar, ale postupne chceme preniknúť do viacerých reštaurácií a pohostinských zariadení v meste Nitra a jeho okolí. Aby sa nám to podarilo, musíme a chceme variť naozaj kvalitné a poctivé pivo.

Varíme tou najstaršou metódou, akú svet pivovarníctva pozná. Používame iba základné suroviny (pivovarnícka voda, slad, chmeľ a pivovarnícke kvasnice) a do piva nepridávame žiadne konzervanty a aditíva. Takto sa pivo varilo v nemecky hovoriacich krajinách, podľa takzvaného „Zákona čistoty“, ktorý platí už od roku 1 516. Pivá varené touto metódou (vrchné kvasenie) sa vo svete označujú ako ALE a ešte pred nástupom známeho ležiaka to bola jediná metóda varenia piva. Pivá typu ALE sa vždy varili a varia v nemecky hovoriacich krajinách a v Anglicku. Momentálne zažívajú renesanciu najmä v malých reštauračných minipivovaroch, ktoré sa po celom svete tešia stále väčšej obľube.

Winebar&Caffe Nitra

RAJ SLOVENSKÝCH A ZAHRANIČNÝCH VÍN v centre Nitry

WineBar už píše svoju históriu nejeden rok. Za tento čas nás vo Winebare poctilo svojou návštevou niekoľko významných slovenských a zahraničných výrobcov vín. Organizujeme pre Vás ochutnávky vín spolu s odborníkmi spojené s hudobným vystúpením. Okrem skvelého vína u nás nájdete aj výber špeciálnych druhov salámov, prosciutta a samozrejme aj syrov. Ak máte chuť na niečo sladké, môžete si vybrať z našej širokej ponuky vždy čerstvých dezertov. Vo Winebare nájdete svoju oázu pokoja, v príjemnom prostredí francúzskeho vidieka s príjemnou hudbou.Prídťe si aj Vy vychutnať pohár vínka, k tomu skvelý syr či prosciutto podľa vlastného výberu zo širokej ponuky. Prídťe aj Vy vyskúšať. Viac info na tejto adrese.

Fine Destillery

Už od roku 1995 zbiera naša firma skúsenosti v oblasti výroby pravých ovocných destilátov, kedy bol založený liehovar na pestovateľské pálenie ovocia. Na základe spokojnosti zákazníkov s kvalitou vyrábaných destilátov a dopyte po čistom a prírodnom produkte sme sa rozhodli v roku 2008 rozšíriť služby aj o predaj destilátov a liehovín. Už názov spoločnosti Fine Destillery Slovakia v sebe skrýva náš zámer ponúkať niečo jemné tým, ktorí dokážu oceniť harmóniu a vyváženosť vôní pripomínajúcich chuť zrelého ovocia. Nie je to len alkohol, je to nápoj ktorým sa pohostia aj tí najváženejší návštevníci.

Vchod do pivovarskej reštaurácie Kaltenecker a krígeľ chutného piva.O pivovare Kaltenecker

Pivovar Kaltenecker zahájil svoju činnosť v roku 1997 ako reštauračný minipivovar v novopostavenej budove určenej špeciálne na tento účel. Je situovaný na východnom okraji mesta Rožňava, na okraji sídliska Juh popri spojnici E571, ktorá spája Košice s Bratislavou.